Opis zadania
Projekt dotyczy budowy BRAKUJĄCEGO odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż ul.Pułaskiego. M.in. w trakcie budowy centrum przesiadkowego przy Dworcu PKP Stradom na ul.Pułaskiego powstały nowe komfortowe ciągi pieszo-rowerowe (płyty chodnikowe + asfalt). Wzdłuż ul.Pułaskiego na odcinku od wiaduktu Al.Bohaterów Monte Cassino do ul.Kopernika/Skwer Druha Zygmunta Łęskiego rowerzyści mogą pojechać "po asfalcie" z jednym,małym i dość irytującym wyjątkiem ...zabrakło KOMPLEKSOWEJ finalizacji CIĄGŁOŚCI infrastruktury rowerowej gdyż w pewnym momencie (na wysokości zakładu cukierniczego "Michaś" do wjazdu do zajezdni PKS) pozostała stara,mocno wiekowa/archaiczna (era mezozoiczna?) nawierzchnia,która jest swoistą "wyrwą/brakującym ogniwem" w nowej infrastrukturze rowerowej która nie tak dawno powstała przy ul.Pułaskiego, ta popękana & pofalowana nawierzchnia psuje całokształt wrażeń i komfortu korzystania z całej ścieżki rowerowej wzdłuż ul.Pułaskiego (no chyba że z założenia to taki "odcinek specjalny" typowo pod rowery MTB. Wtedy ok!). Dalej tzn.za wjazdem do Zajezdni PKS do vis-à-vis wylotu ul.Św.Andrzeja jest jeszcze plus/minus 20 metrów kostki brukowej a potem już aż do Skweru Druha Zygmunta Łęskiego nowa, komfortowa nawierzchnia "asfaltowa". Nie wiem czemu podczas powstawania nowej infrastruktury pieszo-rowerowej wzdłuż ul.Pułaskiego zostawiono/pominięto akurat ten stary kawałek? Może są jakieś konkretne powody np.może ma to związek z planami przebudowy DK 46 wraz z budową obejścia ul. Św. Barbary do ul. Pułaskiego? Jeżeli tak, to przydałaby się lepsza polityka informacyjna czyli np. "plany na modernizację tego odcinka są takie a takie,wcielimy je w życie wtedy a wtedy" LUB "nie można zmodernizować tego odcinka gdyż...",
bo ja np.nie wiem czemu akurat ten konkretny odcinek nie został przebudowany razem z resztą. Może weryfikacja formalna/merytoryczna w ramach BO trochę rozjaśni tę sytuację?
Status zadania
Zweryfikowany negatywnie na etapie oceny merytorycznej
Uzasadnienie
Weryfikacja negatywna z uwagi na konieczność opracowania projektu budowlanego oraz brak możliwości realizacji zadania w ciągu jednego roku budżetowego.