Lokalizacja
Miejsca ogólnodostępne, w zależności od możliwości nawiązania umów z jednostkami takimi jak apteki, sklepy wielkopowierzchniowe, ew, wydzielone miejsca w budynkach Urzędu Miasta lub innych organizacji promujących Częstochowę.
Opis zadania
W Częstochowie są już punkty odbioru elektrośmieci, a brakuje punktów odbioru innych potencjalnie niebezpiecznych odpadów. Nie zużywamy wszystkich lekarstw, część z nich się przeterminowuje. Ruchome punkty odbioru odpadów, w moim odczuciu, jeżdżą zbyt rzadko i nie są dostępne w wygodnych dla wielu osób terminach. Przydałyby się stałe punkty odbioru leków, może np. w wydzielonych aptekach, centrach handlowych, czy też wydzielonych miejscach w budynkach Urzędu Miasta albo innych lokalizacjach.
Koszt utrzymania w kolejnych 5 latach po weryfikacji
60000
Status zadania
Zweryfikowany negatywnie na etapie oceny merytorycznej
Uzasadnienie
Mobilne punkty odbioru leków są udostępniane, co kwartał. Dodatkowo 6 dni w tygodniu bezpłatnie leki przyjmuje Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. zo.. w Sobuczynie. Punkty ogólnodostępne mogą znacznie obciążyć kosztami miejski system gospodarowania odpadami.
koszt projektu:
3 pojemniki, opróżniane 1 x tydzień: 12 000 zł brutto
Koszt utrzymania projektu przez 5 lat wynosi łącznie: 60 000,00 zł
Zgonie z § 1 ust.3 Uchwały Nr 415.XXX.2020 Rady Miasta Częstochowy z dnia 8 czerwca 2020 r. zmieniającej uchwałę w sprawie tworzenia budżetu obywatelskiego, projekt zadania zostaje zatwierdzony merytorycznie, jeśli koszt jego utrzymania (określony wstępnie przez osobę składającą projekt i potwierdzony przez wydział merytoryczny lub jednostkę realizującą), w kolejnych pięciu latach nie przekracza łącznie 30% wartości zgłoszonego projektu.
Projekt zadania nie spełnia podanego kryterium.