Lokalizacja
Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie, ul. Hubermana 7, 42-209 Częstochowa
Opis zadania
Laboratorium komputerowo - językowe SP24, to miejsce, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 oraz mieszkańcy dzielnicy Wyczerpy - Aniołów będą mogli uczyć się języków obcych lub je doskonalić. Pracownia komputerowo – językowa to połączenie dwóch pracowni: klasycznej pracowni komputerowej oraz pracowni językowej. Stworzenie multifunkcyjnej pracowni multimedialnej niesie wiele korzyści. Podczas wykorzystywania pracowni do nauki języków obcych, standardowa funkcjonalność pracowni językowej (dialog z nauczycielem, praca w grupach, odsłuch listeningów) zostaje rozszerzona o pracę z materiałami multimedialnymi w czasie rzeczywistym. Uczniowie mają dostęp do multibooków, materiałów przesłanych na komputery przez nauczyciela czy nawet dostęp do internetu, przez co mogą efektywniej wykorzystywać ogólnodostępne materiały dydaktyczne w prosty i przystępny sposób. Pracownia językowa kontrolowana jest z poziomu stanowiska nauczyciela (oprogramowanie nauczyciela), a słuchawki pracowni językowej podłączone są bezpośrednio do komputerów na stanowiskach uczniowskich. To samo oprogramowanie może być wykorzystane także podczas zajęć komputerowych. Szereg przydatnych funkcji takich jak między innymi:
• Podgląd stanowisk uczniowskich
• Możliwość udostępnienia ekranu nauczyciela na stanowiska uczniowskie (prezentacja w czasie rzeczywistym)
• Udostępnianie plików i materiałów szkoleniowych
• Blokowanie stanowisk uczniowskich
• Bogate funkcje głosowe (m.in. rozmowa z uczniem/grupą uczniów)
• Możliwość przeprowadzenia ankiety oraz egzaminu
okazują się przydatne także podczas prowadzenia zajęć z innych przedmiotów. Wykorzystanie komputerów oraz materiałów multimedialnych staje się coraz popularniejsze i łatwiej dostępne, przez co można uatrakcyjnić niemal każde zajęcia lekcyjne w prosty sposób (TIK), a także rozszerzyć naukę języków obcych o efektywną pracę z multimediami oraz materiałami dostępnymi np. w Internecie.
Realizacja zadania utworzenia laboratorium językowego jest uzasadnioną potrzebą społeczną.
Podjęcie realizacji zadania stworzenia miejsca do nauki języków, wynika z głosów płynących od mieszkańców dzielnicy Wyczerpy - Aniołów. Dla uczniów i mieszkańców będzie to szansa na opanowanie języka na wysokim poziomie, gdyż znajomość języka we współczesnym świecie jest jednym z warunków kariery zawodowej dla młodego człowieka. Korzyścią z nauki języków obcych są również podróże. Znając język obcy nie zgubimy się za granicą oraz samodzielnie załatwimy wszystkie sprawy.
Ucząc się języka obcego dzieci i dorośli ćwiczą swoją pamięć, koncentrację, poszerzają horyzonty i kształtują świadomość społeczną.
Innowacyjne rozwiązania pracowni komputerowo-językowej pozwolą efektywnie uczyć się języków uczniom i mieszkańcom z niepełnosprawnościami z dzielnicy Wyczerpy - Aniołów. Wyposażenie pracowni zostało dostosowane także do ich potrzeb.
Koszt utrzymania w kolejnych 5 latach po weryfikacji
0,00 zł.
Opis realizacji
Zadanie zostało zrealizowane.
Status zadania
Zweryfikowany pozytywnie
Komentarz
Formularz spełnia kryteria weryfikacji.