Lokalizacja
Cała Częstochowa
Opis zadania
Głównym celem aplikacji jest umożliwienie mieszkańcom sprawdzania w sposób komfortowy i prosty harmonogramów wywozu odpadów i miejsc odbiorów odpadów w zależności od lokalizacji telefonu.
Istniejące w wielu miastach strony internetowe zawierające wspomniane powyżej informacje nie spełniają w pełni swoich zadań, gdyż odczytanie bieżącego harmonogramu oznacza konieczność uruchomienia komputera. Problemu nie rozwiązuje także wydrukowanie harmonogramu, bowiem harmonogramy mogą okresowo być modyfikowane. Wyświetlenie strony internetowej za pośrednictwem smartfona wymaga natomiast dostępu do Internetu, ponadto skorzystanie ze strony dedykowanej dla komputera na smartfonie często jest niekomfortowe. Aplikacja Kiedy Wywóz wspomaga realizację zarówno funkcji informacyjnych, jak i funkcji nadzoru nad funkcjonowaniem firm wywozowych. Umożliwia bowiem użytkownikowi przesłanie z telefonu bezpośrednio na odpowiedni adres urzędu gminy listu elektronicznego ze zdjęciem, opisującego sytuację niezgodną z wymaganiami selektywnej zbiórki odpadów.
Aplikacja pozwala także tworzyć bazy danych statystycznych umożliwiających kompleksowe oceny jakości usług świadczonych przez firmy wywozowe.
Najważniejsze funkcje Aplikacji:
- udostępnianie harmonogramów wywozu różnych typów odpadów (np. papier, szkło, tworzywa, BIO, zmieszane, itp.),
- udostępnianie informacji o zbiórkach okazjonalnych (RTV/AGD, baterie, leki itp.),
- możliwość oceny jakości usług świadczonych przez firmy wywozowe (mail ze zdjęciem do gminy),
- udostępnianie informacji o aktualizowanym na bieżąco spisie stałych punktów selektywnej zbiórki odpadów (PSZOK).
Aplikacja udostępnia także funkcję informowania gminy o „odpadach niczyich”. Jeśli zauważysz tego typu problem, Aplikacja Kiedy Wywóz sama określi jego lokalizację i umożliwi Ci przesłanie odpowiedniego maila za zdjęciem na adres urzędu gminy.
Koszt utrzymania w kolejnych 5 latach po weryfikacji
20000
Status zadania
Zweryfikowany negatywnie na etapie oceny merytorycznej
Uzasadnienie
koszt licencji rocznej oprogramowania wynosi ok. 4000 zł, koszt utrzymania zadania przez kolejne 5 lat wynosi ok. 20 000 zł.
Zgonie z § 1 ust.3 Uchwały Nr 415.XXX.2020 Rady Miasta Częstochowy z dnia 8 czerwca 2020 r. zmieniającej uchwałę w sprawie tworzenia budżetu obywatelskiego, projekt zadania zostaje zatwierdzony merytorycznie, jeśli koszt jego utrzymania (określony wstępnie przez osobę składającą projekt i potwierdzony przez wydział merytoryczny lub jednostkę realizującą), w kolejnych pięciu latach nie przekracza łącznie 30% wartości zgłoszonego projektu.
Projekt zadania nie spełnia podanego kryterium.