Problem z załadowaniem strony? Kliknij tutaj

zadanie Nr 259

259. Naprawmy infrastrukturę rowerowo-pieszą przy pawilonach na Dekabrystów


Lokalizacja

Ul Dekabrystów przy pawilonach

Opis zadania

Bardzo ruchliwy ciąg rowerowo pieszy ma wprawdzie chodnik, który jest między lampami przy parkingu ale praktycznie umiejscowienie czyni go nie użytecznym. Piesi zmuszeni są chodzić po drodze rowerowej natomiast rowerzystom sprzyja ukształtowanie terenu do szybkiej jazdy przez co jedni i drudzy znajdą się na drodze kolizyjnej oraz dodatkowo z ludźmi wychodzącymi bezpośrednio na drogę rowerową z pawilonów. Ponadto ryzyko niebezpiecznych sytuacji kolizyjnych z w/w pieszymi potęguje brak  widoczności przez zasłaniającą ich infrastrukturę  i roślinność.

Zadanie nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach

Status zadania

Zweryfikowany negatywnie na etapie oceny merytorycznej

Uzasadnienie

Realizacja zadania wymaga wykonania dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi pozwoleniami i uzgodnieniami.
Przełożenie chodnika na miejsce drogi rowerowej, a drogi rowerowej na miejsce chodnika wiąże się z przestawieniem oświetlenia drogowego.
Wykonanie „wcieńcia” w wnioskowany teren nie jest możliwe ponieważ „wcieńcie” to zlokalizowane by było na działce nr 33/28 obręb 29B która jest w wieczystym użytkowaniu osób prywatnych.
Zadanie nie jest możliwe do zrealizowania w ciągu jednego roku budżetowego.