Problem z załadowaniem strony? Kliknij tutaj

zadanie Nr 621

621. Psi Park Zabaw


Lokalizacja

Tysiąclecie, obręb ewidencyjny 0828. Teren za Miejskim Przedszkolem nr 11 przy ul. Kurpińskiego.

Skrócony opis

Mieszkam na Tysiącleciu. Parę razy dziennie chodzę na spacery. Jest fajnie, ale jednak dość nudno. Dlatego postanowiłam poprosić moją panią o przysługę. Kiedyś byłyśmy w takim miejscu, gdzie psy bawiły się razem i były bardzo szczęśliwe, ponieważ miały spory, wyznaczony do tego teren z fajnymi przeszkodami. Psi Park Zabaw jest potrzebny na Tysiącleciu nam pieskom i naszym właścicielom! Głosujcie!

Opis zadania

W Częstochowie znajdują się dwa wybiegi dla psów. Jeden znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego, drugi przy Lasku Aniołowskim.
Na Tysiącleciu znajduje się sporo obszarów zielonych, ale nie ma żadnego miejsca, które służyło by stricte psom i im właścicielom. A naszych czworonożnych przyjaciół jest dużo i zasługują na dobre miejsce, które pozwoli im się nie tylko wybiegać, co mogą przecież robić na zwykłych trawnikach, ale również da możliwość zabawy i nauki na urządzeniach do ćwiczeń. Na zamkniętym terenie (to ważne, żeby zwierzaki nie miały jak uciec) pojawiły by się sprzęty do ćwiczeń przeskoków czy pochylnie. Teren przy przedszkolu jest tak ukształtowany, że pieski miałyby również naturalną górkę, co świetnie sprawdziło by się min. zimą.
Oprócz sprzętu do ćwiczeń, na terenie Psiego Parku Zabaw znajdą się również ławki dla właścicieli, oraz wiata, która chroniłaby ich przed deszczem lub śniegiem.
Dodatkowo oczywiście kosze na śmieci, oraz kosze oraz podajniki z woreczkami na odchody. Warto byłoby również postawić tablicę informacyjną.
Dodatkowym atutem dla społeczności naszej dzielnicy była by integracja czworonożnych przyjaciół i ich właścicieli.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Opis działania (proszę podać działania niezbędne do wykonania zadania)Łączny koszt
1Przygotowanie terenu15 000 zł
2Przeszkody dla psów30 000 zł
32 ławki dla dla właścicieli psów4 000 zł
44 kosze na śmieci3 000 zł
54 podajniki z torebkami na odchody4 000 zł
6Wiata chroniąca przed opadami deszczu/śniegu7 000 zł
7Ogrodzenie terenu20 000 zł
Łącznie: 83 000 zł

Koszt utrzymania w kolejnych 5 latach po weryfikacji

7500,00

Możliwe interwencje mieszkańców sąsiednich bloków.