Lokalizacja
Zbieg ulic Zawodziańskiej i Mirowskiej.
Opis zadania
Obudźmy skojarzenia Częstochowy. Zróbmy w naszym mieście szlak skojarzeń przez budowę małej, bądź większej architektury.
Częstochowska dzielnica Mirów kojarzy się nam głównie z ... no właśnie z czym? Pierwsze co nam przychodzi do głowy to pewnie kamieniołom i punkt widokowy na panoramę Częstochowy, kierunek wejścia pielgrzymek do miasta, czy brama w kierunku Jury Krakowsko-Częstochowskiej .
W Mirowie przebiega granica między dwoma regionami geograficznymi: Wyżyną Śląską a Wyżyną Krakowsko – Częstochowską.
Przez Mirów przechodzą najdłuższe szlaki Jury Krakowsko - Częstochowskiej: rowerowe Szlak Orlich Gniazd i Szlak Zygmunta Krasińskiego oraz piesze: Szlak Jury Wieluńskiej oraz Szlak Orlich Gniazd.
Postawmy w Mirowie rzeźbę kojarzącą się wszystkim z początkiem Jury Krakowsko-Częstochowskiej i wycieczek rowerowych gdzie mają zwykle swój początek.
Uzasadnieniem pomysłu jest fakt, że pomnik ten będzie na pewno kolejną atrakcją turystyczną, bo w naszym mieście nie ma ich za wiele. Na mapie naszego miasta powstanie kolejny punkt dla turysty który będzie chciał odwiedzić albo dla nas samych jako główny punkt spotkań. Takie miejsca zostają na długie lata.
Pomysł na formę pomnika/rzeźby może zostać poddany konkursowi wśród plastyków, mieszkańców... i może być wykonany z każdego trwałego materiału. Nagrodą za zwycięski projekt, będzie jego realizacja.
W załączniku przedstawiam wizualizacje mogą posłużyć za odniesienie.
Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcęLp. | Opis działania (proszę podać działania niezbędne do wykonania zadania) | Łączny koszt |
---|
1 | Ustawienie rzeźby | 50 000 zł |
Zadanie nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach
Status zadania
Odrzucony formalnie
Uzasadnienie
Zgodnie z Art. 18 ust. 2 pkt 13 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, podejmowanie uchwał w sprawach wznoszenia pomników należy do wyłącznej właściwości rady gminy.