Problem z załadowaniem strony? Kliknij tutaj

zadanie Nr 545

545. Zadbanie o roślinność miasta.


Lokalizacja

Trawniki znajdujące się na terenie Częstochowy

Skrócony opis

Roślinność w Częstochowie jest niezadbana, zarośnięte trawniki w centrum miasta to norma. Warto o to zadbać nie tylko dla względów estetycznych, ale także dla użytkowych i zdrowotnych  - dla alergików.

Opis zadania

W Częstochowie wiele trawników i krzewów jest niezadbana. Roślinność jest dzika, jest wiele miejsc, które od lat nie widziały kosiarki. Jest to problematyczne nie tylko ze względów estetycznych, ale także użytkowych. Sam jestem w stanie wymienić kilka - jak na przykład chodnik przy ul. Warszawskiej. Jest stosukowo nowy i ładny, ale z dwóch stron obrośniety trawą i poruszanie się jest utrudnione i mało przyjemne, tak samo ławki na ul. Norwida czy przy dworcu od strony ul Piłsudskiego, na alejach kończąc. Pomijając kwestie estetyczne i użytkowe dochodzimy do kwestii zdrowotnych, Jest to problematyczne dla alergików, a także takie krzaki mogą być siedliskiem np. kleszczy.

Koszt utrzymania w kolejnych 5 latach po weryfikacji

75000

W ramach zadania przewidziano do wykonania dodatkowe prace ogrodnicze związane z zielenią dla poprawy estetyki przestrzeni publicznej w centrum miasta polegające na koszeniu trawników i pielęgnacji krzewów