Opis zadania
Otoczenie Szkoły Podstawowej nr 8 jest ogólnodostępne w części, na której znajduje się boisko i plac zabaw oraz teren zielony. W ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 udało się pozyskać środki na wymianę piłkochwytów, siatek ogrodzeniowych i siatek do bramek. Nie wystarczyło środków na rewitalizację wejścia od strony ul. Szczytowej i zagospodarowanie go na potrzeby mieszkańców. Dlatego uzasadnione jest dalsze staranie się o środki na rewitalizację wejścia na boisko oraz zorganizowanie miejsca, w którym mieszkańcy mogliby spotykać się na spotkaniach grup formalnych i nieformalanych. Miejsce sprzyja spotkaniom wszystkich grup społecznych i wiekowych, ponieważ znajduje się w pobliżu parkingu i chodnika, placu zabaw dla małych dzieci i boiska wielofunkcyjnego. W pobliżu miejsca znajdują się wieżowce i bloki, których mieszkańcy nie mają możliwości zorganizowania spotkań na świeżym powietrzu.
Rewitalizacja miejsca i przeorganizowanie jego funkcji na miejsce spotkań wpłynie na podniesienie walorów estetycznych budynku użyteczności publicznej, a co za tym idzie Dzielnicy Ostatni Grosz. Dotychczasowe doświadczenie wskazują na to, że teren boiska jest często odwiedzany przez rodziny, dzieci i młodzież. Nowe stanowisko rekreacyjne stworzy możliwość aktywnego spędzania czasu w zorganizowany sposób. Obiekt SP nr 8 jest monitorowany, więc w trakcie eksploatacji miejsca zachowane zostaną zasady bezpieczeństwa, ładu i porządku. Na potrzeby miejsca grillowego zakupione zostaną przenośne sprzęty: grill, stoły i ławki, kosze na śmieci. Korzystanie z miejsca i sprzętu będzie odbywało się zgodnie z Regulaminem ustalonym wspólnie przez Radę Dzielnicy Ostatni Grosz i Zarządcę obiektu - Dyrektora SP nr 8. Miejsce grillowe zostanie wyposażone w instalację edukacyjną o tematyce związanej z historią dzielnicy, sprzyjającą wspólnemu spędzaniu czasu. W przyszłości z przygotowanego miejsca grillowego będą mogły korzystać instytucje szkoła, przedszkole, Rada Dzielnicy, organizacje działające na terenie dzielnicy, nieformalne grupy mieszkańców.
Rewitalizacja polegać będzie na odnowieniu tynków na łuku wejściowym, wymianę zadaszenia luków, wymianę furtek metalowych, naprawę murku oporowego, zamontowanie barierki ochraniającej przed upadkiem, wymianę nawierzchni w formie kostki brukowej i wymianę chodnika - poprawę podejścia dla osób starszych, na wózkach, niepełnoprawnych i małych dzieci.