Lokalizacja
Różne dzielnice: Śródmieście, Stare Miasto, Podjasnogórska, Częstochówka-Parkitka
Opis zadania
Pandemia, wojna za naszymi granicami, kryzys migracyjny, trudności finansowe - wszystko to powoduje, że żyjemy w większym napięciu i stresie. Wszelkie działania psychoedukacyjne mające na celu edukować na temat dbania o zdrowie psychofizyczne, radzenie sobie ze stresem i skutkami napięcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Zajęcia są skierowane do kobiet - poruszają także kwestie równouprawnienia w strefie publicznej i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i dyskryminacji. Mam kilkuletnie doświadczenie prowadzenia warsztatów dla kobiet, a organizowane przeze mnie spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem.
W ramach zadania zaplanowanych jest 9 spotkań - jedno w każdym miesiącu począwszy od kwietnia dla 20 kobiet. Przykładowe tematy: "O potrzebie regulacji układu nerwowego", "Kobiety, które kochają za bardzo - kilka słów o przemocy i pomocy", "Zdrowie kobiety - o działaniach prozdrowotnych", "O przyjemności seksualnej kobiet", Siostrzeństwo w praktyce - jak wspierać się wzajemnie", "Język kształtuje tożsamość - dlaczego feminiatywy są nam potrzebne". Można wziąć udział w całym cyklu lub zapisać się jednorazowo na wybrany temat. Spotkania odbywają się w różnych częstochowskich miejscach kultury lub kawiarniach, wspierając tym samym lokalną gastronomię, kulturę i działalności prowadzone przez kobiety. Atutem spotkań jest sieciowanie - nawiązywanie kontaktów, znalezienie wsparcia i budowanie poczucia przynależności - tak ważne szczególnie po okresie pandemicznej izolacji oraz poszerzanie świadomości prozdrowotnej kobiet.
Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcęLp. | Opis działania (proszę podać działania niezbędne do wykonania zadania) | Łączny koszt |
---|
1 | Honoraria dla prowadzących, materiały na zajęcia, promocja zadania, poczęstunek w trakcie spotkań, wejściówki do instytucji kultury | 20 000 zł |
Koszt utrzymania w kolejnych 5 latach po weryfikacji
0,00
Status zadania
Zweryfikowany pozytywnie
Komentarz
Projekt zadania obejmuje cykl comiesięcznych rozwojowych spotkań dla kobiet w okresie od kwietnia do grudnia 2024 roku. Spotkania mają mieć za zadanie psychoedukację w obszarze dbania o zdrowie psychiczne, a także uświadamianie czym jest równouprawnienie, dyskryminacja i przemoc. Ponadto cykl spotkań może wytworzyć sieciowanie kobiet w Częstochowie poprzez nawiązywanie kontaktów, znalezienie wsparcia i budowanie poczucia przynależności. Według oceny merytorycznej projekt zadania spełni założone w nim cele, jest możliwy do realizacji w określonym budżecie oraz potrzebny w społeczności lokalnej Częstochowy.Rekomenduję otwarty konkurs ofert w celu realizacji zadania.