Opis zadania
Zadanie to ma na celu wszechstronny rozwój dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii, które pozwolą na poszerzanie wiedzy, odkrywania świata w sposób innowacyjny, a także rozwój umiejętności takich jak kreatywność, logiczne myślenie, zdolności interpersonalne, co pozwoli na walkę z wykluczeniem społecznym poprzez kulturę, sztukę i naukę. Aktywne wsparcie technologii interaktywnej pomaga w rozwijaniu myślenia abstrakcyjnego. Wyobraźnię, samodzielne, refleksyjne, logiczne, krytyczne i twórcze myślenie, stawianie pytań, dostrzeganie problemów, zbieranie informacji potrzebnych do ich rozwiązania.
Zakupione w ramach projektu urządzenia interaktywne - monitory, laptopy, dywany interaktywne, podest sceniczny - wykorzystywane będą nie tylko w czasie zajęć przedmiotowych rozwijających kreatywność, ale również na uroczystościach, które będą aktywizować społeczność lokalną i pozwolą na większą integrację międzypokoleniową.
Zadanie to podyktowane jest również głosami uczniów, rodziców i mieszkańców dzielnicy. Dużym atutem tych urządzeń będzie ich mobilność, która umożliwia bezproblemowe przemieszczanie podłogi interaktywnej w dowolne miejsce, a także wyświetlaniu obrazu wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania projektora. Z naszych pracowni będą mogli korzystać również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 25 im. Stanisława Staszica, Szkoły Podstawowej nr 24 im. Jana Marcina Szancera i dzieci w wieku przedszkolnym z Miejskiego Przedszkolna nr 25 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka.