zadanie nr 379

379. Licznik rowerzystów na Wyczerpach


Lokalizacja

okolice wiaduktu nad DK1 - ul. Warszawska

Skrócony opis

Wiele polskich miast zdecydowało się ustawić liczniki do zliczania dziennego i rocznego przebieg rowerzystów. Wśród nich jest np. Gdańsk, Szczecin, Poznań, Łódź, ale nie tylko te – także takie miasta, które nie są stolicami województw, jak np. Kołobrzeg.  Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu taka szansa jest również w Częstochowie.

Opis zadania

Wiele polskich miast zdecydowało się ustawić liczniki do zliczania dziennego i rocznego przebieg rowerzystów. Wśród nich jest np. Gdańsk, Szczecin, Poznań, Łódź, ale nie tylko te – także takie miasta, które nie są stolicami województw, jak np. Kołobrzeg.  
Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu taka szansa jest również w Częstochowie.
Zadanie polega na ustawieniu licznika rowerzystów w dzielnicy Wyczerpy-Aniołów na fragmencie dwukierunkowej drogi rowerowej w pobliżu wiadukt nad DK-1 lub na samym wiadukcie.
Na ul. Warszawskiej mamy odcinki jednokierunkowej infrastruktury rowerowej. Ważne jest to, aby ruch rowerowy przy liczniku odbywał się dwukierunkowo, czyli np. na wiadukcie (to miejsce proponuję), lub też, jeśli na wiadukcie nie można takiego licznika ustawić, za wiaduktem (jeśli jedziemy w kierunku Wyczerp) – jedno z tych miejsc byłoby dobrą lokalizacją.
Taki licznik powinien pokazywać dane z obu stron – z jednej strony dla rowerzystów jadących w kierunku Centrum, a z drugiej dla rowerzystów jadących w kierunku Wyczerp.
Dodatkowo powinno znajdować się pole na godzinę i datę oraz wskazywanie aktualnej temperatury, co byłoby wyświetlane na jednym polu i zmieniane co kilka sekund.
Na liczniku mógłby znajdować się dodatkowo jakiś napis propagujący jazdę na rowerze oraz logo Częstochowy.
Dzięki tej propozycji Częstochowianie będą mieli większą motywację do kręcenia na rowerach, a przede wszystkim będziemy wiedzieli, ile nas jest.

Koszt utrzymania w kolejnych 5 latach po weryfikacji

16455

Pozytywnie