Lokalizacja
Przedszkole przy SOSW nr 5, Słowackiego 35
Miejskie Przedszkole nr 26 im. Krasnala Hałabały, Dunikowskiego 10
Miejskie Przedszkole nr 27, Krasińskiego 1
Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 35 w Częstochowie, 1 Maja 5/7
Opis zadania
Projekt zakłada wprowadzenie innowacyjnego narzędzia do pracy i zabawy z dziećmi w wieku przedszkolnym w pięciu Miejskich Przedszkolach z dzielnicy Trzech Wieszczów.
Obecnie system nauczania nastawiony jest na ciągłe poszukiwanie innowacji w edukacji. Za cel innowacji zakłada się: wszechstronny rozwój dzieci, rozwijanie ich wyobraźni i inwencji twórczej, podnoszenie poziomu kultury ruchowej, wskazywanie wartościowego sposobu spędzania czasu wolnego, podnoszenie poczucia własnej wartości, czy kształtowanie kompetencji społecznych, takich jak praca w zespole, czy komunikacja. Wymienione cele, to potrzeby społeczne dzieci, jakie można zaspokoić, dzięki realizacji niniejszego zadania.
Czym właściwie są klocki Toobeez? To niezwykły i kolorowy system konstrukcyjny zawierający specjalne rury, które można w dowolny i niekończący się sposób ze sobą łączyć. Wystarczy je połączyć, przekręcić i tworzyć! Klocki Toobeez obecne w Polsce są od 2 lat i już zdobyły uznanie wielu placówek edukacyjnych.
System Toobeez daje możliwość urzeczywistniać niezwykłe pomysły, jest świetnym pomysłem na aktywizację całych grup, daje możliwość pracy nad wspólnym projektem, ale przede wszystkim z jego pomocą można się zarówno bawić, jak i uczyć! Jeden zestaw klocków, to dziesiątki zastosowań, które doceniają m.in. nauczyciele wychowania przedszkolnego: wspólne budowanie, zabawy ruchowe, zabawy integracyjne, praca z dziećmi ze specjalnymi potrzebami ruchowymi i edukacyjnymi, innowacyjna nauka podstaw matematyki, czy języków obcych.
Impreza tematyczna? Wspaniale! Przedszkolaki mogą wspólnie zbudować statek piracki, zamek księżniczki, teatrzyk kukiełkowy, namiot oraz wiele, wiele innych konstrukcji. Toobeez daje możliwość tworzyć plansze do przestrzennych gier XXL, a także zapraszać do wspólnej zabawy rodziców i dziadków przy okazji wspólnych wydarzeń.
Każda z czterech miejskich placówek z dzielnicy Trzech Wieszczów otrzyma po 2 zestawy klocków (114 elementów).
Ponadto każda z kadr pedagogicznych weźmie udział w 2 godzinnym szkoleniu z zakresu edukacji i zabawy z tymi klockami